neděle 20. října 2013

My room, my castle

Dlouho jsem nefotila stav mého pokojíku, protože téměř každý týden mám něco nového.... :)
Hrozně moc miluji jak asijské motivy, tak evropské (anglické, francouzské) motivy a jejich míšení. Vliv jednoho na druhé, a naopak :) A to ne jen v interiéru, ale i ve filmu, v módě a ve všem jiném. Miluji fotky asiatů v tvídových kostýmech, v typicky anglické módě cca 40. let, 30. let ... představa "lorda", který má nádherné panství v Anglii ale původem z Japonska, Číny atd..... Možná proto miluji i filmy, kde se tyto kultury mísí a proplétají. Ať už "Barevný závoj" "poslední samuraj  "Anna a král" "milenec" a jiné. Možná tot spojení z hlediska historického moc zdařilé nebylo ale z hlediska inspirativního přímo nádherné..... právě proto se mi líbil například film Geisha...ne kvůli příběhu jako takovému, ale kvůli tomu jak byla vidět hranice vlivu západu na východ, kdy kimona střídaly šaty evropského stylu a z toho, co bylo životním style se stal pouhý tradiční kostým. Můj pokoj, je takovou hranicí mezi oběma světy, snad jediné místo, kde soška Panny Marie může nosit asijské paraplíčko :-D

pondělí 14. října 2013

♥Moravia haul♥

Taška v Cambridgeském stylu  (no joo ten instalatérský styl....do mé sbírky mi dost chyběla ...)
a tak trochu pravá instalatérská taška, po dědovi :-) (na přední straně tašky, která je trochu poničená, ne hodně ale má malé flíčky, si hodlám vypálit ornamenty v chodském či keltském stylu...se ještě uvidí...)
teplý šál na studenější dny ♥
babi mi je dala a já neodmítla, protože se mi do nich hodí korálky a jiné věci :-)

Dostala jsem Balzaca z roku 1927 a jakési povídky ...miluji staré knihy <3


stará pixla, kterou bych hádala tak na 50. léta ♥pátek 4. října 2013

Můra / Owlet moth (my work)

materials: Akvarelové barvy ( velká set akvarelových barev Mondeluz od KOH-I-NOORU (cca 900 Kč)  a sadu akvarelek UMPTON (jedna akvarelka kolem 20-30 Kč, má sada srála cca 1000 Kč), tužka a skicák IVORY (cca 169 Kč)

 aquarelle colours drawing aquarelle set Mondeluz from KOH-I-NOOR and umpton aquarells set) , pencil

Práci jsem nedělala dlouho a intenzivně, nejsem ten člověk, který by se piplal s malováním několik hodin a bezvýsledně a už jsem si zvykla  že na začátku mé práci obrázek vypadá ošklivě (to je znamení, že na konci to bude pěkná práce. Divné by bylo kdyby se mi to líbilo v průběhu....by asi někde byla chyba) Člověk by si měl vše prvně načrtnout, poté vytvořit podklady, stíny...a až do stínů malovat....nesnáším, když někdo maluje od určité částí např obličeje, krajiny....a pomalu se dostává s do dalších častí aniž by měl načrtnuto, předkresleno...prostě a jednoduše má technika je vrstvení barev (ty jsou nejdůležitější ..barvy)....a nesnáším vybledlé stínování, kde se člověk bojí přitlačit na barvu či tužku.... malování či kreslení je o budování obrázku, ne o nekonečném patlání se nad ničím.
Moji vadou je, že neustále upravuji (a občas to přeženu) a lituji, že jsem to tak nenechala....ale...mnooo....s touhle prací, jsem hodně spokojená (ufffff)
(give me heart smile on this page)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...