středa 18. září 2013

Viva la Paris ♥

nemohla jsem si pomoci a nevyfotit hodinky, které bych moc chtěla... 


Po dlouhé době jsem byla v knihovně, regály napěchované vším možným, jen ne tím, co jsem původně chtěla. Stovky kýčových románů (které mám i ráda hahaha...), detektivek a co víc, všude samí důchodci. Kolikrát jsem někde četla, že knihovna je místem studentů atd. ...omyl, je místem důchodců, kteří se tu rvou snad i víc než v Kauflandu hahah.  Sushi v dushi a milenec od Marguerite Duras byl už vypůjčený...takže jsem hledala v rychlosti naslepo. Lákala mě kniha Velký Gatsby od Fitzgeralda, ale nějak jsem váhala a nakonec skončila s knihou "Sašenka", která vypráví o osudu židovské dívky Sašenky, která žila v nehostinné době, kdy k moci přišel bolševismus. Autor vypráví o Stalinovské čistce,  při které Sašenka zmizela. Jsem na příběh docela zvědavá, protože mě až mrazí z toho, že se opírá o skutečnost.  A tak nějak mám předtuchu, že i slzu uroním ...

------------------------------------
Každý, kdo mě zná ví, že se vždy upnu na určitou zemi a inspiruji se jen v ní, v hudbě, filmu, umění a kultuře té doby...Má francouzská etapa je sice už minulostí ale láska k ní ve mě je pořád ♥2 komentáře:

  1. Páni, vypadáš desetkrát líp, než průměrné Francouzky, které tu potkávám. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hahah jo? áále, to zas ne haha ale děkuji. Myslím, že ve Francii bych si ale takhle ven moc netroufla no :-D ...leda kdyby mi hráblo a to je dost možné u mě :-)

      Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...